Catherine Arley eTicaret Sitesi

Catherine Arley Cosmetics için marka analizi, rakip analizi, dış pazar analizi, dijital pazarlama analizi, ve bu analizlere bağlı olarak geliştirdiğimiz stratejilerle, reklam bütçe yönetimi, eTicaret sitesi konumlandırma, blog /sosyal medya yönetimi ve danışmanlığı konularında  yoğun bir dizi çalışma gerçekleştirdik.

Marka Analizi

Rakip ve Pazar Analizi

Dijital Pazarlama Analizi

Pazarlama ve İletişim Stratejisi

Sosyal Medya Stratejisi

Reklam & Kampanya Yönetimi

eTicaret Yönetimi ve Danışmanlığı

eTicaret Platformu Geliştirme

Mobil Katalog Uygulaması Geliştirme

Reklam Bütçe Yönetimi

Kampanya Yönetimi

Kullanıcı Deneyimi Tasarımı

CRM & SocialCRM Entegrasyonu

Blog Yönetimi ve İçerik Danışmanlığı

Proje Hakkında

Catherine Arley, geniş dağıtım ağı ile dünyada milyonlarca kullanıcıya sahip ve kozmetik sektöründe 30 yıla yakın bir geçmişi olmasına rağmen djital kanallardaki pazarlama olanakları tam anlamıyla değerlendirmiyordu. Öncelikle Catherine Arley’in ve rakiplerinin pazardaki konumlarını analiz ederek işe başladık.

Markanın herhangi bir çabası olmaksızın Youtube, Facebook, Twitter gibi sosyal network ağları ile birlikte kadın forumları ve kozmetik bloglarında yerel ve global kullanıcılar tarafından yapılan Catherine Arley ürünlerine dair binlerce yorum, video, “nasıl kullanılır” içerikleri markanın potansiyelini gösteriyordu.

Yaptığımız detaylı ve kapsamlı analizler neticesinde markayı doğru konumlandıracak ve rakiplerinden daha öne geçirecek pazarlama, satış ve iletişim stratejileri geliştirdik.

Bu stratejiler çerçevesinde Catherine Arley için 360 derece pazarlama faaliyetlerini destekleyecek ve pazarlama faaliyetlerinin sonuçlarını analiz etmelerini sağlayacak bir eTicaret platformu geliştirdik.

Marka için belirlenen stratejiler çerçevesinde hazırlanan markaya özel blog ve sosyal medya hesaplarını, kozmetik ürünleri ve trendler konusunda bilgi arayışında olan özellikle kadın hedef kitlesine yönelik kaliteli içerik üreten ve yayan kanallar olarak konumlandırdık.

eTicaret sitesinin lansmanını ve markanın dijital dönüşümü  ile ilgili bilgilendirme faaliyetlerini aktif olarak Google ve Facebook reklamları ile destekledik.

Perakende kozmetik mağazalarından Catherine Arley ürünlerini satın alan ve marka ile offline iletişime geçen kişilere eTicaret platformu hakkında bilgi vermek ve online tüketici haline dönüştürmek amacıyla kampanyalar geliştirdik.